Krasniqi: PDK është që të mbahen zgjedhjet, fushata të shkurtohet, ose të hiqet krejt

  • E.K /
  • 13 September 2021 - 19:18
Krasniqi: PDK është që të mbahen zgjedhjet, fushata të shkurtohet, ose të hiqet krejt

Kreu i PDK-së, Memli Krasniqi ka folur pas takimit konsultativ në Presidencë, duke theksuar se PDK është për mbajtjen e zgjedhjeve dhe se qëndrimi i tyre është që të shkurtohet fushata maksimalisht ose të hiqet fare, në mënyrë që zgjedhjet të mbahen duke i respektuar rregullat anti-Covid.

Ai ka fajësuar qeverinë që sipas tij ka dështuar në menaxhimin e pandemisë me Covid-19.

(Kosova Sot Online)