Policia paralajmëron qytetarët: Ja çfarë iu ndodh nëse përdorni telefonin gjatë vozitjes

  • E.K /
  • 16 shtator 2021 - 18:09
Policia paralajmëron qytetarët: Ja çfarë iu ndodh nëse përdorni telefonin gjatë vozitjes

Policia e Kosovës ka publikuar një video paralajmëruese për të gjithë ngasësit e veturave që përdorin telefonin gjatë vozitjes.Kjo video sensibilizuese e Policisë së Kosovës, tregon qartë angazhimin e patrullave policore të trafikut me vetura dhe rroba civile, të angazhuara për parandalimin, identifikimin dhe ndëshkimin e shoferëve që përdorin telefonin gjatë ngasjes së automjeteve.

Për më shumë shiheni të plotë videon:
(Kosova Sot Online)