Erdoganit i ndodh sërish, fëmija i pret shiritin e inaugurimit, por këtë herë nuk e godet

  • E.K /
  • 29 October 2021 - 12:33
Erdoganit i ndodh sërish, fëmija i pret shiritin e inaugurimit, por këtë herë nuk e godet

Një vajzë e vogël vuri sërish në provë presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, duke prerë shiritin në një ceremoni inaugurimi para tij.

Ngjarja e të enjtes, në përurimin e një parku publik në Ankara, risolli në vëmendje një incident të ngjashëm të ndodhur në shtator të këtij viti, kur Erdogan goditi në kokë një djalë të vogël, i cili e preu shiritin para tij.

Por këtë herë, edhe pse e qortoi disa herë vajzën, Erdogan u përmbajt dhe nuk e preku me dorë. Zyrtarët e pranishëm u përpoqën t’ia merrnin gërshërët nga dora vajzës, por më kot.

(Kosova Sot Online)