Vitia: Besoj se shumë shpejt do ta merrni vesh emrin e ministrit të ri të Shëndetësisë

  • E.K /
  • 08 November 2021 - 08:51
Vitia: Besoj se shumë shpejt do ta merrni vesh emrin e ministrit të ri të Shëndetësisë

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia, ka thënë se shumë shpejtë do të bëhet i ditur emri i ministrit të ri të Shëndetësisë, pozitë kjo që ky e ushtronte para se të shpallë kandidaturën.

“Shumë shpejt besoj se do ta merrni vesh edhe emrin e ministrit të ri të Shëndetësisë i cili do të vazhdojë bashkë me zëvendësministren Gexha të menaxhojnë situatën me pandeminë COVID-19″,ka thënë Vitia.

Ai u ka folur për menaxhimin e pandemisë sa ka qenë ministër.

Si dhe u ka bërë thirrje qytetarëve që të vazhdojnë me respektimin e masave anti COVID.

(Kosova Sot Online)