Policët futen në ujin e akullt për ta shpëtuar qenin e ngujuar

  • E.K /
  • 08 dhjetor 2021 - 11:46
Policët futen në ujin e akullt për ta shpëtuar qenin e ngujuar

Dy policë spanjollë janë futur në ujin e akullt të një rezervuari për të shpëtuar një qen të ngujuar, kur pjesa veriore e vendit po përballet me mot të ftohtë.

Në videon e publikuar nga policia shihen policët pa rroba në pjesën e sipërme të trupit duke u futur në ujin me shtresë të akullit për ta nxjerrë qenin deri në breg.

Policia tha se qeni kishte mbetur i ngujuar për disa orë në një rezervuar në Canfranc, në lindje të Spanjës, shkruan Reuters.

Agjencia e Meteorologjisë e Spanjës parashikoi reshje të dendura bore dhe erë të fortë në disa pjesë veriore të Spanjës të mërkurën.

Për ta shmangur mbingarkesën, autoritetet e trafikut u bënë thirrje njerëzve që të kthehen më herët nga pushimi 5-ditor, që pritet të përfundojë të mërkurën.

https://fb.watch/9MhyKUiW7H/

(Kosova Sot Online)