Vdes në QKUK biçiklisti që u godit nga vetura dy javë më parë në Prizren

  • E.K /
  • 14 December 2021 - 10:03
Vdes në QKUK biçiklisti që u godit nga vetura dy javë më parë në Prizren

Plagët që i mori ishin të papërballueshme për biçiklistin i cili u godit dy javë më parë nga një veturë në Prizren.

Ai ndërroi jetë në QKUK, ku po trajtohej që nga mbrëmja e 1 dhjetorit, kur ndodhi aksidenti në rrugën “Wesley Clark”.

Policia njofton se me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore, në Prishtinë.

Shoferi që dyshohet se e goditi këmbësorin me veturë ishte arrestuar natën kur ndodhi rasti dhe me vendim të prokurorit ishte dërguar në mbajtje.

Një ditë pas aksidentit, në raportin 24-orësht, Policia njoftoi se shkaktar i aksidentit dyshohet se ishte mospërshtatja e shpejtësisë dhe kushteve të rrugës.

(Kosova Sot Online)