Një i vdekur dhe 55 raste të reja të infektuar me COVID-19 në Kosovë

  • E.K /
  • 28 February 2022 - 15:01
 Një i vdekur dhe 55 raste të reja të infektuar me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19.

Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 55 raste të reja të infektuara me këtë virus.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Sot janë shëruar 235 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 221.257.                               

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

28 Shkurt 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 177 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.812.751 doza të vaksinës.

Deri më sot 815.796 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 97.367 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

Nga 1.581 testime, 55 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 235 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 221.257.

Në total numri i rasteve aktive është 1.877.

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

(Kosova Sot Online)