428 raste aktive me koronavirus

  • E.K /
  • 27 April 2022 - 08:15
428 raste aktive me koronavirus

428 është numri i rasteve aktive me koronavirus në Kosovë.

Ndërkohë në raportin e fundit të IKShPK-së nuk ka pasur asnjë vdekje të regjistruar dhe shtatë raste pozitive.

349 testime u kryen brenda 24 orëve dhe 13 qytetarë u shëruan.

(Kosova Sot Online)