'Modeli alla Kim Jong i Koresë Veriore': Ish-zëvendës ministri kritikon ashpër Kurtin

  • E.K /
  • 14 maj 2022 - 14:34
'Modeli alla Kim Jong i Koresë Veriore': Ish-zëvendës ministri kritikon ashpër Kurtin

Ish-amabasadori dhe zyrtari i LDK-së, Anton Berisha,ka komentuar një fotografi të kryeminsitri Albinm Kurti për të cilën thotë se është model “alla Kim Jong Sung I Koresë Veriore.

Ai krahason dy qeveritë, atë të Koresë Veriore dhe asaj Jugore duke thënë se si orientimi I gabuar mund të jetë falat për një shtet.

Postimi i plotë:

Modeli alla Kim Jong Sung i Koresë Veriore.

E zhytur në varfëri e izolim mbulohet në dekada me simbole të tilla, përderisa Korea Jugore hyn në shtetet më të zhvilluara në botë.

Një popull e dy modele qeverisëse,  dëshmi se orientimi i gabuar mund të jetë fatal për shtetin.

Moment që kërkon reflektim të shoqërisë kosovare.

(Kosova Sot Online)