Ambasadorja Ziv në Prishtinë, pas Gërvallës ish-Kryeministri Hoti paralajmëron vizitë në Izrael

  • E.K /
  • 30 May 2022 - 14:55
Ambasadorja Ziv në Prishtinë, pas Gërvallës ish-Kryeministri Hoti paralajmëron vizitë në Izrael

Ish-kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, në cilësinë e Kryetarit të Grupit të Miqësisë Kosovë-Izrael, ka pritur në takim ambasadoren e Izraelit në Republikën e Kosovës, Tamara Ziv.

Njoftimin e ka bërë të ditur vetë Hoti në profilin e tij në Facebook, teksa ka paralajmëruar vizitë në Izrael.

Hoti shkruan se në këtë takim u diskutua për thellimin e marrëdhënieve midis dy shteteve dhe u dakordua që grupet e miqësisë të punojnë së bashku për të promovuar qëllimet e përbashkëta për të mirën e popujve tanë.

Postimi i tij i plotë:

(Kosova Sot Online)