Memli Krasniqi-Kurtit pasi foli për Trustin: Kurgjë s’the, s’të ka hije

  • E.K /
  • 23 June 2022 - 12:50
Memli Krasniqi-Kurtit pasi foli për Trustin: Kurgjë s’the, s’të ka hije

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti, pasi kritikoi nismën për tërheqjen e një përqindje të kursimeve nga Trusti dhe propozuesin e kësaj nisme, deputetin Bekim Haxhiu.

Krasniqi i tha Kurtit se s’tha asgjë.

“Kurgjë nuk the. Nuk të ka hije se qytetarët presin me iu kallxu pse s’po i lejon me i tërhjek mjetet. Duhesh me ua bajtë dertin për telashet që i kanë sot”, tha Krasniqi.

(Kosova Sot Online)