Këshilltari i Presidentes i reagon Mustafës: Ju uruat liberalizimin më 2016, ushqyet shpresa të rreme

  • A.P /
  • 23 June 2022 - 20:10
Këshilltari i Presidentes i reagon Mustafës: Ju uruat liberalizimin më 2016, ushqyet shpresa të rreme

Këshilltari i Presidentes së Kosovës, Bekim Kupina, ka reaguar ndaj ish-kryeministrit dhe ish-kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, i cili sot e kritikoi ashpër Presidenten Osmani si bllokuese të liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës.

“Me pas veç pak fytyrë, Vjosa Osmani e disa të tjerë në Qeveri e në Kuvend do ta mbyllnin gojën për liberalizimin. Presidentja Osmani, nuk u takua sot me bllokuesin e liberalizimit (Makron), ashtu siç u raportua. Por, dy bllokuesit e liberalizimit, Osmani dhe Makron u takuan në Bruksel. Gati më shkuan lotët kur e lexova deklaratën e Vjosës se vetëm asaj i është dashur viza për këtë takim në Bruksel. Çfarë ironie. Kjo mendon se populli e ka mbajtje mendjen e peshkut”, ka shkruar sot Mustafa për Osmanin, me të cilën dikur ndanin partinë.

Ndërkaq, Kupina, i ka kujtuar Mustafës fotografinë e vjetër sa ishte kryeministër, kur në vitin 2016 kishte dhënë urimin për liberalizimin e vizave, që ishte publikuar nga ministri i atëhershëm, Arban Abrashi. Ai i është drejtuar Mustafës, duke i thënë se kishte uruar para kohës dhe kishte ushqyer shpresën e rreme për qytetarët e vendit.

(Kosova Sot Online)