Ministri Latifi pret shefen e zyrës greke

  • G.G /
  • 27 June 2022 - 13:28
Ministri Latifi pret shefen e zyrës greke

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, ka pritur në takim shefen e Zyrës së Greqisë në Kosovë, Heleni Vakali, më të cilën ka biseduar për bashkëpunim në fushën e shëndetësisë mes dy vendeve.

Siç njofton ministria, ministri Latifi e “ka informuar ambasadoren greke për aktivitetet në procesin e transformimit të shëndetësisë kosovare, sfidat me të cilat ballafaqohet shëndetësia Kosovare dhe mundësitë ku mund të bashkëpunohet me Greqinë në shëndetësi”.

Postimi i plotë i MSH-së:

https://www.facebook.com/Ministria.Shendetesise.RKS/posts/344698674500621

(Kosova Sot Online)