Ditë tragjike në Kosovë: Vdes edhe një 42-vjeçar në Pejë, bie nga kati i pestë

  • E.K /
  • 29 July 2022 - 12:58
Ditë tragjike në Kosovë: Vdes edhe një 42-vjeçar në Pejë, bie nga kati i pestë

Një person i moshës 42 vjeçare ka vdekur në orët e para të së premtes në Pejë, pasi i njëjti ka rënë nga kati i pestë i një objekti.

Vdekja e tij është konstatuar nga ekipi mjekësor, i cili ka dalur në vendin e ngjarjes.

Rastin e ka konfirmuar Fadil Gashi – zëdhënës i Policisë Rajonale të Pejës.

“Ngjarja ka ndodhur pas mesnatës, në rrugën ‘Lekë Dukagjini’ në Pejë. Jemi informu në ora 02:27 minuta dhe jemi përgjigjur menjëherë. Personi është dërguar në Emergjencë e më pas në Prishtinë. Tutje çështja i ka kaluar prokurorisë”, tha Gashi.

(Kosova Sot Online)