Ndalohet një person te Dheu i Bardhë, i kapet një çantë me barna të padeklaruara me banderola të Serbisë

  • E.K /
  • 18 August 2022 - 12:05
Ndalohet një person te Dheu i Bardhë, i kapet një çantë me barna të padeklaruara me banderola të Serbisë

Policia Kufitare e Kosovës, në hyrje të Republikës së Kosovës te Dheu i Bardhë, ka ndaluar për kontroll të përbashkët me Doganën e Kosovës automjetin e markës Citroen C3 ngjyrë e hirit, të cilën e drejtonte i dyshuari mashkull serb.

Siç njofton policia, “gjatë kontrollit në automjet në një çantë laptopi i është gjetur një sasi e konsiderueshme e barnave të cilat kishin banderola të Serbisë dhe të njëjtat nuk ishin deklaruar paraprakisht”.

“Bazuar në kompetencën lëndore barnat i janë sekuestruar nga Dogana e Kosovës dhe ndaj personit është iniciuar procedura për kundërvajtjen doganore”, thuhet në njoftimin e PK-së.

(Kosova Sot Online)