IKMT hedh në erë godinën e resortit të njohur në Golem

  • A.P /
  • 04 December 2022 - 15:22
IKMT hedh në erë godinën e resortit të njohur në Golem

Në shkelje të plotë të ligjit dhe ende pa u shprehur gjykata, IKMT ka hedhur në erë godinën e “Prestige Resort” në Golem.

Dallëndyshe Bici kishte dhënë urdhër që shembja e objektit turistik në pronësi të zotit Irfan Hysenbelliu të bëhej para ditës së hënë, duke shkelur afatet kur gjykata do të shprehej në lidhje me ligjshmërinë e godinës.

Punonjësit e IKMT kanë shkelur çdo orar zyrtar duke punuar edhe përgjatë ditës së shtunë dhe të dielë për të çuar deri në fund urdhrin e saj.

Kjo është një hakmarrje e kryeministrit Edi Rama ndaj linjës editoriale të mediave Panorama, News 24, BalkanWeb dhe Gazeta Shqiptare.

(Kosova Sot Online)