Tanja Fajon refuzon të flasë për spekulimet me rastin e Martin Berishajt

  • S.A /
  • 16 January 2023 - 12:29
Tanja Fajon refuzon të flasë për spekulimet me rastin e Martin Berishajt

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme e Sllovenisë, Tanja Fajon, ka refuzuar ta komentojë rastin e ambasadorit të Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj, i cili u raportua se është implikuar në një skandal milionësh financiar me kryedimistrin slloven, Robert Golob.

Fajon, në një konferencë të përbashkët për media në Prishtinë me kryedilplomaten kosovare, Donika Gërvalla, u pyet për këtë, por ajo ka refuzuar të merret me spekulimet në media.

“Për çështjet që kanë të bëjnë dhe merret sistemi i drejtësisë, unë nuk do të komentoj”, tha Fajon.

Ndryshe Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, ndërkaq, konfirmoi se nuk po e konsideron shkarkimin e ambasadorit Berishaj.

(Kosova Sot Online )