Vajzat e Deçanit e rrahin një mashkull

  • E.K /
  • 02 February 2023 - 11:20
Vajzat e Deçanit e rrahin një mashkull

Dy vajza janë arrestuar në Deçan, pasi kanë rrahur një mashkull, shkruan “Kosova Sot Online”.

Pas një mosmarrëveshje me viktimën mashkul, ato e kanë sulmuar fzikisht atë.

Policia ka njoftuar se njëra prej tyre është liruar, ndërsa e dyshuara tjetër është dërguar në mbajtje.

“Deçan 01.02.2023-20:17. Janë arrestuar dy të dyshuara femra kosovare pasi që t njëjtat pas një mosmarrëveshje e kanë sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar. Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, njëra prej tyre është liruar ndërsa e dyshuara tjetër është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin policor.

(Kosova Sot Online)