22-vjeçari hero shpëton fëmijën 1 vjeç nga zjarri, shtëpia mori flakë

  • E.K /
  • 05 February 2023 - 14:28
22-vjeçari hero shpëton fëmijën 1 vjeç nga zjarri, shtëpia mori flakë

Një shqiptar 22-vjeçar ka shpëtuar një fëmijë në Greqi, pasi shtëpia ku 1-vjeçari ndodhej mori flakë, përcjell “Kosova Sot Online”.

22-vjeçari, Dionis Abdiaj po konsiderohet si një hero në Greqi.

Ai shpëtoi një djalë 1-vjeçar pasi flakët përfshinë dhomën e tij në një shtëpi të vjetër ku jetonte një grua 57-vjeçare rome me tre nipërit e saj, 6 dhe 1 vjeç pasi prindërit mungonin.

(Kosova Sot Online)