Tërmeti në Turqi dhe Siri, shkon në 11 mijë numri i viktimave

  • E.K /
  • 08 February 2023 - 13:18
Tërmeti në Turqi dhe Siri, shkon në 11 mijë numri i viktimave

Numri i viktimave nga tërmeti në Siri dhe Turqi ka tejkaluar 11,000, përcjell “Kosova Sot Online”.

Kurse, ndërsa përpjekjet e shpëtimit janë duke vazhduar.

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha se 8,574 vdekje janë regjistruar tani në Turqi, ndërsa të paktën 2,530 persona janë vrarë në Siri.

(Kosova Sot Online)