Ndodh mrekullia: 13 vjeçari shpëtohet nga rrënojat 228 orë pas tërmetit në Turqi

  • E.K /
  • 16 February 2023 - 13:27
Ndodh mrekullia: 13 vjeçari shpëtohet nga rrënojat 228 orë pas tërmetit në Turqi

Një 13-vjeçar është xjerrur i gjallë nga rrënojat në Antakya të Turqisë, 228 orë pas tërmetit të 6 shkurtit, përcjell “Kosova Sot Online”.

I riu mbijetoi nën rrënoja nëntë ditë e pesë orë, që po konsiderohet si mrekulli.

Numri i të vdekurve nga tërmetet në Turqi dhe Siri është afër të arrijë në 42,000.

(Kosova Sot Online)