Vitia ju drejtohet mjekëve: Puna juaj e palodhshme meriton respekt të thellë

  • E.K /
  • 30 March 2023 - 15:36
Vitia ju drejtohet mjekëve: Puna juaj e palodhshme meriton respekt të thellë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, sot ka uruar të gjithë mjekët me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Mjekut, përcjell “Kosova Sot Online”.

Ai ka thënë se puna e palodhshme e mjekëve, përkushtimi dhe sfidimi i mijëra vështirësive në shërbim të shëndetit të qytetarëve meriton respekt të thellë.

Vitia është shprehur se është mirënjohës për angazhimin e mjekëve.

“Në Ditën Ndërkombëtare të Mjekut, gjej rastin t’i urojë mjeket e mjekët tanë, shërbyesit e Republikës së Kosovës. Puna juaj e palodhshme, përkushtimi dhe sfidimi i mijëra vështirësive në shërbim të shëndetit të qytetarëve meriton respekt të thellë. Ka një vend të posaçëm në zemrën e gjithsecilit shërbimi sublim gjatë përballjes me pandeminë Covid-19. Ju vendosët jetën tuaj dhe të familjarëve në shërbim të mijëra jetëve të tjera. Tani, së bashku, na duhet të kapërcejmë në një nivel tjetër cilësor për t’u shërbyer qytetarëve. Jam i bindur se falë jush do ta mbërrijmë. Mirënjohës përgjithmonë për angazhimin tuaj!”

(Kosova Sot Online)