Nipi i Jakup Krasniqit: Nuk mund të jetë në gjykatore viktima, e xhelati dëshmitar i saj

  • E.K /
  • 04 April 2023 - 12:41
Nipi i Jakup Krasniqit: Nuk mund të jetë në gjykatore viktima, e xhelati dëshmitar i saj

Nipi i Jakup Krasniqit, Ariani, ka reaguar ndaj gjykimit që po i bëhet axhës së tij dhe të tjerëve në Hagë, shkruan “Kosova Sot Online”.

Në postimin e bërë,  Ariani ka thënë se nuk mund të jetë në gjykatore viktima, e xhelati dëshmitar i saj.

Ai shtoi se rolet duhej të kishin qenë ndryshe.

Postimi i plotë pa ndërhyrje:

Gjenocidi i bërë mbi popullin tonë është plagë e rëndë e jona, dhe kjo plagë nuk ka marrur kurrë trjatimin dhe dënimin e merituar për përgjegjësit.

Nuk mund të jetë në gjykatore viktima, e xhelati dëshmitar i saj.

Rolet do duhej të ishin ndryshe. Por bota po provon edhe diçka të re në rrafshin e (pa) drejtësisë.

(Kosova Sot Online)