Peshkatarët kapin peshkaqenin tigër që gëlltiti të gjallë turistin

  • A.P /
  • 09 June 2023 - 20:10
Peshkatarët kapin peshkaqenin tigër që gëlltiti të gjallë turistin

Turistët në plazhin e Hurghadas në Egjipt u tronditën mëngjesin e sotëm kur panë se si një peshkaqen tigër sulmoi për vdekje një turist rus, i cili po notonte i vetëm në ujërat e Detit të Kuq.

Peshkatarët e zonës shkuan t’i vinin menjëherë në ndihmë turistit fatkeq, por sulmi ishte brutal nga peshkaqeni dhe ai nuk arriti t’i mbijetojë dot plagëve të marra.

Për këtë, peshkatarët arritën të zënë në rrjetë peshkaqenin vrasës dhe më pas e kanë nxjerrë në breg.

Peshkaqeni tigër e tërhoqi zvarrë Vladimir Popovin për tre metra nëpër ujë dhe e vrau atë. Ndërkohë, i ati i Popov, Yury, pa djalin e tij të pafuqishëm duke thirrur për ndihmë gjatë sulmit të peshkaqenit.

(Kosova Sot Online)