Tha se BIA nuk e mbron Serbinë por Vuçiqin, deputeti serb kërcënohet me foto intime

  • S.A /
  • 28 November 2023 - 12:24
 Tha se BIA nuk e mbron Serbinë por Vuçiqin, deputeti serb kërcënohet me foto intime

Gjorgje Miketiç, deputet në Parlamentin serb dhe kryetar i Komitetit të Qytetit të partisë Zajedno, ka njoftuar se ka marrë një foto intime dhe një mesazh përmes telefonit që e ka perceptuar si kërcënuese, transmeton "Kosova Sot Online ".

Miketiq ka postuar në rrjetin social X, në të cilin ka deklaruar se po kërcënohet se fotot e tij intime do të publikohen në publik dhe për gjithçka ka akuzuar presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

“Këtë fotografi e kam marrë në ora 11:27 nga 0616035937. Do të bëj kallëzim penal kundër personit nn dhe si dëshmitar do të thërras Aleksandar Vuçiqin, i cili mbrëmë në TV ka deklaruar se do të më gjuajë dëshmi se BIA nuk mbron shtetin por punon për Aleksandar Vuçiqin dhe regjimin e SNS-së, duke synuar opozitën dhe qytetarët”, ka thënë Miketiq.

Ai shtoi se nuk e priste kurrë që Vuçiq të merrej me jetën e tij.

“Nuk ka asnjë arsye që ju të shpërdoroni burimet e shtetit dhe paratë e taksapaguesve në hetimet speciale të policisë kundër meje. Gjithçka që keni nuk është e panjohur për mua, as për familjen time. Kur hyre në shtëpinë time një vit e gjysmë më parë dhe vodhët. kompjuteri im, e dija që kjo do të ndodhte në një moment. Sigurisht që vjedhjen e kam raportuar në polici dhe ka një shënim për të. E vetmja gjë që nuk mund ta kisha marrë me mend ishte se Aleksandar Vuçiq do të ishte personalisht i përfshirë në jetën time Duket se jeni shumë nervoz”, ka shkruar Miketiq.

Vuçiq e përmendi Miketiqin si mysafir në TV Pink.

” Nuk më lejohet të flas për këtë. Për detajet, ai është një turp njerëzor, mund ta them këtë dhe nuk do të pyetem shumë për atë që them, sepse ai e di atë që unë di“, tha Vuçiq.

(Kosova Sot Online )