Vojvoda: Jemi gati për të luftuar deri në minutën e fundit

  • 13 nëntor 2019 - 22:59
Vojvoda: Jemi gati për të luftuar deri në minutën e fundit

Mërgim Vojvoda është plotësisht i gatshëm për njërën prej betejave më të rëndësishme të Kosovën në përpjekje për ta siguruar pjesëmarrjen historike në Kampionatin Evropian të vitit 2020, tamam në tentimin e parë.

Kosova do të përballet me Republikën e Çekisë të enjten, pra nesër, në Plzen, duke e ditur se vetëm fitorja e mban në garë për ta bërë ëndrrën realitet dhe duke e ditur se firoja eventuale e vendasve do t’ia shuante përfundimisht shpresat për kualifikim përmes rrugës tradicionale.

Kombëtarja verdhekaltër mbërriti në Plzen sot në drekë dhe u stërvit pasdite për herë të parë dhe të fundit në fushën ku nesër do ta bëjë një betejë shumë të rëndësishme kundër çekëve.

Kosova e pret Anglinë në Prishtinë vetëm tri ditë më vonë, këtë të diele, dhe mund ta arrijë kualifikimin historik nëse e mund Çekinë dhe barazon me Anglinë, apo Çekia dështon të fitojë ndaj Bullgarisë në ndeshjen e fundit.  


(Kosova Sot Online)