Barcelona duan t’ia rrëmbejnë Manchesterit talentin Chong

  • 14 shkurt 2020 - 10:11
Barcelona duan t’ia rrëmbejnë Manchesterit talentin Chong

Tahith Chong është njëri nga lojtarët më të talentuar në radhët e Manchester Unitedit.

Por gjiganti anglez rrezikon ta humbas në verë me parametra zero talentin e ri holandez.

Kontrata e Chong skadon në verë, derisa Djajtë e Kuq ende nuk kanë arritur marrëveshje për një bashkëpunim të ri me lojtarin.

20-vjeçari ka kërkuar garanci nga klubi nëse do të luaj më shumë për ta vazhduar kontratën dhe ky është ngërçi i madh mes palëve.

Derisa United ende nuk e ka bindur për një kontratë të re Chongun, Barcelona është futur në garë për t’ia rrëmbyer Djajve të Kuq holandezin e talentuar.

Mediat angleze kanë raportuar se katalunasit e kanë ndjekur nga afër sulmuesin anësorë dhe duan ta transferojnë në Camp Nou.

Chong e ka mirëpritur interesimin e Barcelonës dhe po mendon të nënshkruajë para kontratë me kampionët në fuqi të Spanjës.

Gjithsesi interesim për tinejxherin holandezin kanë shprehur edhe dy skuadrat e mëdha italiane Inter dhe Juventus.

Chong këtë edicion ka zhvilluar 12 ndeshje me ekipin e parë të United në të gjitha garat ku ka shënuar dy gola dhe ka bërë një asistim.

(Kosova Sot Online )