Juventus koncentrohet në Dzekon, harron Suarezin

  • A.P /
  • 15 shtator 2020 - 21:00
Juventus koncentrohet në Dzekon, harron Suarezin

Juventus mund të shpejtojë ecurinë për nënshkrimin e sulmuesit të Romës, Edin Dzeko, pasi që transferimi i Luis Suarez nga Bracelona duket se ka dështuar

Tuttomercatoweb ka treguar komplikimet që ka uruguaiani me pasaport, rreziqe që mund të marrin më gjatë se 5 tetori, kur edhe përfundon afati i tanishëm i transferëve.

 

 

RAC 1 ka konfirmuar që uruguaiani nuk do të mund të merr pasaportën italiane me kohë dhe Juventus nuk do të mund ta regjistrojë jug-amerikanin si një lojtar të BE-së për ndeshjet e Ligës së Kampionëve.

Trajneri Andrea Pirlo dëshiron të këtë një sulmues të ri sa më shpejt që është e mundur kështu që ka shpejtuar transferimin e boshnjakut, Dzeko në Allianz Stadium.

Mirëpo, bardhezitë, sipas La Repubblica, duhet të presin deri pas 29 shtatorit, dy ditë pas ndeshjes kunëdër Romës në ligë për ta marrë atë. 

(Kosova Sot Online)