Diego Costa: Unë përleshem, Suarezi kafshon

  • S.A /
  • 28 September 2020 - 10:58
Diego Costa: Unë përleshem, Suarezi kafshon

Sulmuesi i Atletico Madridit, Diego Costa, ka thënë se mezi pret ta formojë një partneritet pjellor me bashkëlojtarin e vet të ri, Luis Suarez, duke iu referuar me shaka problemeve disiplinore të uruguaianit në të kaluarën.

Suarezi iu bashkua Atleticos javën e kaluar nga Barcelona dhe shënoi dy gola dhe e dhuroi një asist në debutimit e tij, duke i ndihmuar skuadrës së Diego Simeones ta shkatërrojë 6:1 Granadan të dielën.

Costa, ndërkohë, e shënoi një gol para se t’ia lironte vendin në fushë Suarezit në pjesën e dytë.

“Ai është shumë i mirë, njëri prej nesh mund të përleshet, ndërsa tjetri të kafshojë”, tha Costa, duke e kujtuar kohën kur Suarezi e kafshoi Giorgio Chiellinin e Italisë në Kupën e Botës 2014.

Costa theksoi se nuk besonte dot se skuadra e tij do të ishte në gjendje ta blinte Suarezin, i cili i shënoi 198 gola në gjashtë sezone me Barcelonën por u vlerësuar tepricë në skuadrën e trajnerit të ri Ronald Koeman.

“Ne jemi me fat që e kemi Suarezin, nuk e kuptoj sesi Barcelona ka mundur ta lërë atë të largohet”, nënvizoi Costa.

“Ai do të na ndihmojë shumë me gola dhe me shpirtin e tij luftarak dhe urinë për të fituar trofe”.

(Kosova Sot Online )