Di Maria vendos për të ardhmen

  • E.K /
  • 18 November 2020 - 15:50
Di Maria vendos për të ardhmen

Angel di Maria i ka nisur bisedimet me drejtuesit e Paris Saint-Germain për vazhdimin e kontratës edhe për dy vjet të tjera.

Angel di Maria është një prej lojtarëve më me eksperiencë dhe me cilësi që pritet të jetë pa kontratë në qershor të vitit 2021.

Të paktën sipas kontratës që ai ka me Paris Saint Germain, në janar mund të firmosë me çdo ekip që dëshiron, por nga ana tjetër, Leonardo e sheh tepër të rëndësishëm argjentinasin për skuadrën.

Ai ka nisur bisedimet e para për të rinovuar me 32-vjeçarin dhe ideja është të firmosë për 2 vite të tjera, pra deri në vitin 2023, teksa klubet e mëdha si Juventusi, Tottenhami apo Bayerni po ndjekin me interes zhvillimet me mesfushorin argjentinas.

(Kosova Sot Online)