Rashica starton për Werderin sonte në Wolfsburg

  • E.K /
  • 27 nëntor 2020 - 20:51
 Rashica starton për Werderin sonte në Wolfsburg

Milot Rashica ka startuar sot përsëri për Werderin në ndeshjen që është duke u zhvilluar në Volkswagen Arena të Wolfsburgut.

Werder Bremen ka startuar mirë sivjet dhe për momentin është në vendin e nëntë dhe ka tubuar 11 pikë.

Ndeshjet e para Rashica nuk kishte startuar shkaku i një lëndimi por në ndeshjen e fundit dhe këtë të sotmen ai luan nga minuta e parë.

Në anën tjetër Wolfsburg është në formë më të mirë se Bremen dhe është në vendin e gjashtë me 14 pikë nga tetë xhiro të luajtura.

Kjo ndeshje hap xhiron e nëntë të Bundesligës gjermane.

Formacionet zyrtare:

Wolfsburg

Werder Bremen

(Kosova Sot Online)