Hysaj shërohet nga COVID-19

  • S.A /
  • 01 dhjetor 2020 - 15:17
Hysaj shërohet nga COVID-19

Mbrojtësi i Napolit dhe Shqipërisë, Elseid Hysaj, ka rezultuar negativ në testimin e fundit për COVID-19 dhe mund të kthehet në Itali nga dita e sotme.

Mbrojtësi i djathtë shqiptar kishte rezultuar pozitiv për koronavirus gjatë ndeshjeve të fundit me kombëtaren e Shqipërisë.

Ai e ka qëndruar në periudhën e karantinës në atdheun e tij, por testi i fundit për koronavirus i është kthyer negativisht dhe mbrojtësi do të lejohet të udhëtojë përsëri në Napoli nga sot.

26-vjeçari ka luajtur 56 herë për Shqipërinë, ndërsa kishte luajtur shtatë ndeshje garuese për ekipin e Gennaro Gattuso këtë sezon.

(Kosova Sot Online )