Pochettino nuk heq dorë, e do Messin në PSG

  • S.A /
  • 26 dhjetor 2020 - 09:24
Pochettino nuk heq dorë, e do Messin në PSG

Mauricio Pochettino dëshiron ta transferojë Lionel Messin te Paris Saint Germain në Ligue 1, sipas Le Parisien.

Trajneri argjentinas pritet të konfirmohet në stolin e PSG-së pas largimit të menjëhershëm të Thomas Tuchel, dhe është i vendosur që në verë të bëjë goditjen e madhe.

Leo, në anën tjetër, është me një këmbë jashtë Barçës, vetëm zgjedhjet në janar dhe presidenti i duhur në Barcelonë, mund ta shtyjë atë të ndërrojë mendje.

Gjithashtu, ai është duke u joshur me faktin se te Parisi do të gjejë një ekip fitues dhe përveç kësaj, do të krijonte një treshe të frikshme në sulm me Kylian Mbappen dhe Neymar Juniorin.

(Kosova Sot Online )