City kërkon fitore kundër Brighton sonte

  • A.P /
  • 13 janar 2021 - 18:50
City kërkon fitore kundër Brighton sonte

Manchester City do të luanë sonte kundër Brightonit në Etihad Stadium

Skuadra e Pep Guardiolës do të kërkon tri pikë në këtë ndeshje, në mënyrë që t’i afrohet sa më shumë kreut të tabelës ku janë Manchester United dhe Liverpool.

Kujtojmë se City ka dy ndeshje më pak të zhvilluara se United dhe Liverpool.

Guardiola në këtë ndeshje ka startuar me katërshen e tij standarde si; De Bruyne, Mahrez, Foden dhe Bernardo Silva. 

Në anën tjetër për Brighton në bankë rezervë sonte është Andi Zeqiri.

City në rast të fitoreve sonte do të kishte 32 pikë aq sa ka Leicester dhe Everton në vendin e 3 përkatësisht katër. 

(Kosova Sot Online)