Koeman me kritika për lojtarët pas ndeshjes

  • S.A /
  • 22 January 2021 - 08:56
Koeman me kritika për lojtarët pas ndeshjes

Barcelona arriti të kalojë në raundin tjetër të Kupës së Mbretit, pasi eliminoi ekipin e Ligës së tretë, Cornellan, me rezultat 2:0.

Por, ky eliminim nuk erdhi aspak lehtë. Katalunasit u desh të djersiteshin për 120 minuta për të fituar ndeshjen. Rezultati pas 90 minutave ishte i barabartë, kurse në shtesa vendosën golat e Dembeles dhe Braithwaite.

Pas ndeshjes, trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman pati kritika për lojtarët e tij.

“Unë nuk e kuptoj këtë gjë, pasi që normalisht ka lojtarë të mjaftueshëm që mund të shënojnë penallti. Ndoshta ata po frikësohen, nuk e di. Disa lojtarë kanë dështuar, dhe pas të gjithave, nëse ju shënoni të paktën njërën nga penalltitë mund të qetësoheni”, u shpreh ai.

(Kosova Sot Online )