Luis Suarez thyen rekordin e Cristiano Ronaldos

  • S.A /
  • 09 shkurt 2021 - 08:53
Luis Suarez thyen rekordin e Cristiano Ronaldos

Luis Suarez po shijon një sezon fantastik te Atletico Madrid.

Ai e ka nisur mbarë jetën në Madrid dhe të hënën mbrëma, me dy golat kundër Celta Vigos, e ka thyer rekordin e vendosur nga Cristiano Ronaldo vite më parë.

Ai shënoi dy gola dhe arriti në kuotën e 16 finalizimeve në La Liga në 17 ndeshje me fanellën e Atleticos.

Kështu, Suarez u bë futbollisti më i shpejt që arrin shifrën e 16 golave për të njëjtin klub në shekullin 21, Cristiano Ronaldo e kishte vendosur këtë rekord në vitin 2010, kur kishte shënuar 15 gola në sezonin e parë me fanellën e Real Madridit 2009/10.

(Kosova Sot Online )