Shaqiri në listën e largimeve te Liverpooli

  • E.K /
  • 13 February 2021 - 12:49
Shaqiri në listën e largimeve te Liverpooli

Progresi dhe dominimi i Liverpoolit në elitën e futbollit anglez po shkon drejt fundit.

Pas dominimit kohëve të fundit, “Të Kuqtë” kanë rënë në formë dhe mund të bëjnë ndryshime në afatin kalimtar veror.

Shkaku i problemeve me lëndime dhe lëndimeve, skuadra e Jurgen Klopp ka vuajtur këtë edicion.

Kështu, në verën e ardhshme, nga Liverpooli mund të largohen gjashtë futbollistë.

Futbollistët në fjalë sipas “Twelfth Man Times” janë Alex Oxlade-Chamberlain, Naby Keita, Ginui Wijnaldum, Adrian, Xherdan Shaqiri dhe Divock Origi.

Që nga viti 2018, Shaqa ka bërë 55 paraqitje me Liverpoolin, ka shënuar 8 gola.

(Kosova Sot Online)