Klopp: Kabak dhe Davies janë duke bërë hapa të mëdhenj

  • E.K /
  • 13 February 2021 - 11:31
Klopp: Kabak dhe Davies janë duke bërë hapa të mëdhenj

Sipas Jurgen Klopp, Ozan Kabak dhe Ben Davies kanë hedhur hapa të mëdhenj para në ditët e fundit dhe janë rrugës për t’u adaptuar te Liverpooli.

Ata mund ta nisin nga fillimi sfidën e sotme kundër Leicester City.

Blerjet e reja erdhën në janar për shkak të dmëtimeve të shumta të ‘Redsave’.

“Të dy Ben dhe Ozan janë njerëz të qetë, të gatshëm të mësojnë dhe kanë një qëndrim të shkëlqyeshëm. Ata po bëjnë hapa të mëdhenj në përshtatjen me mënyrën se si ne luajmë, kjo është e rëndësishme”, u shpreh Klopp.

Klopp pret që ta të ndihmojnë skuadrën e tij në këto momente krize shkaku dëmtimeve. 

(Kosova Sot Online)