Inter-Lazio, formacionet e mundshme

  • S.A /
  • 14 shkurt 2021 - 12:36
Inter-Lazio, formacionet e mundshme

Roberto Gagliardini pritet të zëvendësojë Arturo Vidal të lënduar në mesfushën e Interit kundër Lazios, ndërsa Joaquín Correa do të fillojë së bashku me Ciro Immobile në sulmin Biancocelesti. 

Mesfushori italian dhe Christian Eriksen janë kandidatët për një vend startues, por sipas raporteve në Itali, Conte do të zgjedhë ish-futbollistin e Atalantas.

Eriksen filloi në mesfushën e Interit kundër Juventusit në një përplasje të Coppa Italia në fillim të kësaj jave.

Lazio ka gjashtë fitore radhazi, por Interi ka një shans për të kapërcyer Milanin në krye të tabelës në Serie A pasi Rossonerët u përballën me një humbje 2-0 nga Spezia të shtunën. Formacionet e mundshme:

Inter (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Hakimi, Barella, Brozovic, Gagliardini, Perisic; Lautaro, Lukaku. Lazio (3-5-2): Reina; Patric, Acerbi, Radu; Lazzari, Milinkovic, Leiva, Luis Alberto, Marusic; Correa, Immobile. 

(Kosova Sot Online )