Zyrtare: Upamecano transferohet te Bayerni

  • S.A /
  • 14 February 2021 - 13:01
Zyrtare: Upamecano transferohet te Bayerni

Bayern Munich ka konfirmuar se ka siguruar shërbimet e mbrojtësit Dayot Upamecano nga Leipzig. Dayot Upamecano do të luajë për FC Bayern Munchen nga 1 korrik 2021.  Lojtari mbrojtës dhe kampionët gjermanë ranë dakord për një bashkëpunim pesë-vjeçar deri më 30 qershor të vitit 2026.

“Ne jemi të lumtur që kemi mundur të fitojmë Dayot Upamecano për FC Bayern Munchen. Dayot do të jetë një komponent shumë i rëndësishëm për ekipin tonë në vitet e ardhshme, ne jemi të bindur për këtë” – u shpreh drejtori sportiv i Bayern Munich, Hasan Salihamidëië.

(Kosova Sot Online )