Arsenali përmbys Leicesterin në pjesë të parë

  • A.P /
  • 28 shkurt 2021 - 14:15
Arsenali përmbys Leicesterin në pjesë të parë

Ka përfunduar pjesa e parë mjaft dramatike mes Arsenalit dhe Leicesterit, e vlefshme për javën e 26-të në Premierligë.

Tielemans fillimisht kaloi Leicesterin në epërsi në minutën e shtatë.

David Luiz barazoi shifrat në minutën e 39-të, kurse Lacazette përmbysi rezultatin disa sekonda para fundit të pjesës së parë. 

(Kosova Sot Online)