Messi do ta përfundojë karrierën në Barcelonë

  • A.P /
  • 02 mars 2021 - 23:52
Messi do ta përfundojë karrierën në Barcelonë

Lobo Carrasco, legjenda e Barcelonës, ka vetëm një dëshirë; Leo Messi ta përfundojë karrierën në “Camp Nou”.

Futbollisti më i mirë në histori të klubit dhe në botë, mund të largohet në fund të sezonit, në qershor, pasi t’i skadojë kontrata.

Ai deshi të largohet edhe verën e kaluar, por nuk e lejoi ish presidenti Josep Maria Bartomeu.

Sido që të jetë, Carrasco, në rrjetet sociale me fansa, u shpreh: “Shpresoj që Messi ta përfundojë karrierën në Barcelonë”.

Ai gjithashtu beson se Barcelona do t’i lërë pas këto kohë negative për t’u rikthyer furishëm aty ku ishte vite më parë. 

(Kosova Sot Online)