Prandelli jep dorëheqje si trajner i Fiorentinës

  • S.A /
  • 23 mars 2021 - 16:30
Prandelli jep dorëheqje si trajner i Fiorentinës

Prandelli jep dorëheqje si trajner i Fiorentinës. Fiorentina ka njoftuar zyrtarisht se Cesare Prandelli ka dhënë dorëheqje si trajner i Viola për ‘arsye që shkojnë përtej futbollit’. Trajneri i Violas ishte kthyer në Artemio Franchi në nëntor të vitit të kaluar, por 63-vjeçari ka vendosur të tërhiqet vetëm gjashtë muaj më vonë.

“ACF Fiorentina mund të konfirmojë që Cesare Prandelli ka dhënë dorëheqje si trajner i Fiorentina,” shkroi klubi në një deklaratë.

Prandelli ofroi dorëheqjen të martën dhe – me shumë trishtim – klubi ka pranuar vendimin e tij, duke pranuar se arsyet pas kësaj shkojnë përtej futbollit.

Gjatë muajve të fundit, Prandelli ka dhënë gjithçka si trajner, duke treguar edhe një herë lidhjen e thellë që e lidh atë me Fiorentina dhe qytetin e Firences.

Sky Sport Italia shkruan se trajneri pranoi se karriera e tij si trajner mund të përfundojë këtu.

“Unë jam i vetëdijshëm që karriera ime e trajnerit mund të përfundojë këtu, por unë nuk jam penduar”, tha Prandelli.

“Ndoshta, kjo botë që unë kam qenë pjesë e gjithë jetës sime nuk është më për mua dhe nuk e njoh më veten në të. Unë kam ndryshuar, me siguri, dhe bota shkon më shpejt sesa mendoja”, theksoi ai.

(Kosova Sot Online )