Suedia në probleme para ndeshjes me Kosovën, në pikëpyetje paraqitja e portierit të parë

  • A.P /
  • 26 mars 2021 - 19:02
Suedia në probleme para ndeshjes me Kosovën, në pikëpyetje paraqitja e portierit të parë

Pak më parë u bë e ditur se mesfushori defanziv i Sampdoriar, Albin Ekdal nuk do të mund të rikuperohet me kohë për ndeshjen ndaj Kosovës dhe do të jetë mungesë e madhe për Suedinë.

Ndërsa, tani mediumi suedez Expressen shkruan se edhe portieri i parë i Suedisë, Robin Elsen është në pikëpyetje për të luajtur ndaj Kosovës të dielën.

Portieri i dytë, Kristoffer Nordfeldt do të jetë në portë ndaj “Dardanëve” nëse Olsen nuk do të arrijë të rikuperohet me kohë.

Nordfeldt startoi edhe ndaj Gjeorgjisë, pasi Olsen po përballet me një lëndim që e pati te Evertoni.

(Kosova Sot Online)