Sarri kontaktohet nga skuadra e madhe turke

  • A.P /
  • 26 mars 2021 - 22:35
Sarri kontaktohet nga skuadra e madhe turke

Fenerbahce thuhet se ka kontaktuar me Maurizio Sarri dhe do të vazhdojë bisedimet me ish-trajnerin e Napolit dhe Juventusit javën e ardhshme.

Sarri ka qenë pa një klub që kur u largua nga Juventusi verën e kaluar, por ai është ende i lidhur me kontratë me Bianconerët.

Fenerbahce ka shkarkuar Erol Bulut dhe ia ka besuar stolin Emre Belozoglut si trajner të përkohshëm për 10 ndeshjet e mbetura.

Ajansspor pretendon se klubi ka kontaktuar Sarrin dhe presidenti Ali Koc i ka ofruar trajnerit nga Firence një punë në Turqi.

Raporti thotë se Sarri dhe ekipi turk janë afër arritjes së një marrëveshje dhe do të kenë një takim tjetër javën e ardhshme për të përpunuar detajet e një marrëveshje të mundshme.

Sarri ka qenë i lidhur me një kthim në Serie A edhe javët e fundit, me thashethemet e një kthimi të papritur në Napoli, ose për të zëvendësuar Paulo Fonsecan në Romë.

62-vjeçari fitoi trofeun e parë gjatë një sezoni të tij në Chelsea, kur mori titullin e Ligës së Evropës, para se të siguronte Scudetto-n e tij të parë me ekipin e Juventusit.

(Kosova Sot Online)