Të gjitha ndeshjet që luhen sot për kualifikimet e Botërorit

  • A.P /
  • 28 mars 2021 - 10:22
Të gjitha ndeshjet që luhen sot për kualifikimet e Botërorit

Të gjitha ndeshjet që luhen sot për kualifikimet e Botërorit

Përveç Kosovës dhe Shqipërisë, sot në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror Katar 2022 zhvillohen edhe disa ndeshje tjera mjaft interesante.

Ditën e sotme e hap sfida Kazakistani – Franca, teksa kampionët e botës synojnë vetëm fitoren.

Spanja i shkon Gjeorgjisë në ndeshjen që nis nga ora 18:00, ndërsa Bullgaria e pret Italinë e Mancinit.

Gjithsej sot në program janë 15 ndeshje të eliminatoreve për Kampionatin Botëror Katar 2022. 

(Kosova Sot Online)