Kosova –Suedia: Fillon takimi në Fadil Vokrri

  • A.P /
  • 28 mars 2021 - 20:46
Kosova –Suedia: Fillon takimi në Fadil Vokrri

Kosova e nis sonte fushatën e dytë kualifikuese për Kupën e Botës në historinë e vet

Kosova dhe Suedia bëjnë pjesë në Grupin B kualifikues për Botërorin 2022

 

Ky është takimi i parë i Kosovës me Suedinë

Suedia i ka humbur 4 ndeshjet e fundit në udhëtim

Fillon takimi në Fadil Vokrri.

Skuadrat dalin në fushë, koha për himnet kombëtare.

Edhe portieri i parë Arijanet Muric, i përjashtuar nga Kombëtarja për ndeshjet e marsit për mungesë disipline, iu ofron përkrahje shokëve dardanë nga largësia.

(Kosova Sot Online)