PSG e fiton finalen e parë, shkëlqen Mbappe

  • A.P /
  • 07 prill 2021 - 22:57
PSG e fiton finalen e parë, shkëlqen Mbappe

Paris Saint Germain e ka mundur 3-2 Bayern Munichun midis “Allianz Arena”.

PSG-ja e ka fituar “finalen” e parë duke e mposhtur 3-2 Bayern Munichun midis “Allianz Arena”. Sfida e kthimit do të zhvillohet javën tjetër në “Parc des Princes”.

Në këtë ndeshje shkëlqeu Kylian Mbappe me dy gola, derisa realizoi edhe Marquinhos.

Për Bayernin shënuan Thomas Muller dhe Choupo-Muting.

Kjo është fitore e madhe për PSG-në, pasi arriti t’i shënojë tre gola kampionit në shtëpin e tij dhe tani do ta ketë më lehtë në sfidën e kthimit në Paris.

PSG kërkon hakmarrje për atë humbje në finale të vitit të kaluar. 


(Kosova Sot Online)