Kosova e fiton miqësoren me Maqedoninë e Veriut

  • A.P /
  • 08 prill 2021 - 20:36
Kosova e fiton miqësoren me Maqedoninë e Veriut

Vashat e Kosovës kanë zhvilluar një ndeshje miqësore ndaj Maqedonisë së Veriut.

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, ka arritur të shënojnë fitore në këtë ndeshje që u zhvillua në Shkup.

“Dardanet” triumfuan me rezultat 3:1, takim ky që ishte i karakterit miqësor dhe një nisme e mirë për vashat tona.

Kujtojmë se gjatë këtij muaji, Kosova do të ketë edhe një tjetër ndeshje miqësore me Maqedoninë.

(Kosova Sot Online)