Pjesa e parë: Interi në vështirësi ndaj Cagliarit

  • A.P /
  • 11 prill 2021 - 13:31
Pjesa e parë: Interi në vështirësi ndaj Cagliarit

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Inter-Cagliari, e vlefshme për xhiron e 30-të në Serie A.

Rezultati pas 45 minutave të parë është si ai i fillimit, 0:0.

Ekipi i drejtuar nga Antonio Conte pati kontrollën e topit dhe administroi lojën duke krijuar edhe disa raste të mira, por portat nuk u tundën.

Një fitore eventuale sot do t’i ndihmonte Interit edhe më shumë në garë për titullin e Serie A. 

(Kosova Sot Online)